Aktualności


MultiPass dostawcą wideokonferencji na targach B2B

Opublikowany: 2013-11-30

 

12 września 2013, pod patronatem Ministerstwa Gospodarki odbyły się targi z cyklu Business to Business. Organizatorem targów była Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, a ich tematyką była "Innowacyjność i nowe technologie jako budowanie przewagi konkurencyjnej w regionie".

Główne cele konferencji to:

 • promocja i prezentacja potencjału inwestycyjnego regionu z uwzględnieniem
  korzyści płynących z działalności SSSE
 • pobudzenie zainteresowania wśród inwestorów krajowych i zagranicznych ofertą
  inwestycyjną i możliwościami kooperacji w Polsce Północno-Wschodniej
 • promocja i podniesienie poziomu innowacyjności lokalnych przedsiębiorstw,
  jednostek badawczych i instytucji około biznesowych
 • zwiększenie dostępu do nowych technologii, omówienie dostępności i jakości
  powiązań komunikacyjnych w regionach
 • zwiększenie roli zrównoważonego rozwoju w różnych obszarach inwestycyjnych
  regionów.

Gośćmi konferencji byli między innymi Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele firm doradczych, kancelarii prawnych, Suwalskiej SSE, przedstawiciele inwestorów z Suwalskiej SSE i spoza strefy.

Dzięki zorganizowaniu przez MultiPass mostu wideokonferencyjnego, mimo napiętego kalendarza, w spotkaniu mógł wziąć udział wicepremier i Minister Gospodarki, pan Janusz Piechociński. Zastosowana technologia wideokonferencyjna Polycom, umożliwiła połączenie pomiędzy gabinetem wicepremiera Piechocińskiego i Centrum Konferencyjnym w Suwałkach. Po raz kolejny pokazaliśmy, że można wziąć udział w spotkaniu oddalonym o wiele kilometrów od naszego biura nie tracąc czasu na wielogodzinne przejazdy. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.


MultiPass autoryzowanym partnerem Motorola

Opublikowany: 2013-07-10

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować rozpoczęciu współpracy z firmą Motorola, w zakresie znacznie rozszerzającym naszą dotychczasową ofertę oraz umożliwiającym naszym klientom uzyskanie wielu nowych funkcjonalności w środowisku komunikacyjnym.

Nasza autoryzacja obejmuje następujące obszary:

 • Converged Communication
 • Wireless Local Area Networks
 • Wireless Outdoor Networks
 • Wireless Security

Dzięki współpracy z Motorola będziemy mogli m.in. zaoferować Państwu nowoczesne rozwiązania radiokomunikacyjne i telekomunikacyjne, a także rozwiązania sieci bezprzewodowych realizowanych w dowolnych warunkach zewnętrznych.

Więcej wkrótce...

 


Polycom zaprezentował przełomowe rozwiązania umożliwiające masową współpracę wideo

Opublikowany 2012-10-12

 • Polycom® RealPresence® CloudAXIS™, pozwoli klientom Polycom zaoferować współpracę wideo klasy korporacyjnej użytkownikom Skypa, Facebooka, Google Talk oraz innych biznesowych aplikacji wideo za pośrednictwem przeglądarki.
 • Ulepszenia platformy RealPresence obejmują pierwszą w branży implementację otwartego standardu SVC, który zapewnia obsługę wielopunktowego wideo 3X HD ze znacznie większą skalowalnością, dużo niższymi kosztami użytkowania, wyższą wydajnością oraz zgodnością wstecz i w przód. Wszystko to jest dostępne poprzez aktualizację oprogramowania.
 • Nowa platforma Polycom User Experience (Polycom® UX™) to ponad 20 nowych funkcji jak: całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika, najbardziej naturalny obraz HD (rozdzielczość do 1080p60), zgłoszona do opatentowania technologia Polycom® SmartPairing™, a także funkcja transmisji obrazu i dźwięku oraz udostępniania treści jednocześnie minimalizująca wymagania w zakresie zarządzania i wsparcia IT.
 • Polycom® RealPresence® Collaboration Server 800s, Virtual Edition, to pierwsze w branży wieloprotokołowe, zintegrowane, programowe rozwiązanie MCU, które działa na standardowych serwerach

 więcej na stronie Polycom>>


Customer story - Auchan

Platforma Polycom ® RealPresence ®  zmniejsza koszty i optymalizuje komunikację biznesową w Auchan Polska

Polycom opublikował artykuł opisujący wdrożenie systemu wideokonferencyjnego w Auchan Polska. Klient wybrał MultiPass jako głównego i jedynego dostawcę systemu. Firma MultiPass zaplanowała, dostarczyła i wdrożyła w pełni funkcjonalny system oparty na platformie RealPresence Polycom w 16 lokalizacjach w całej Polsce.

Wdrożone rozwiązanie: Platforma RealPresence Polycom
terminale wideokonferencyjne
• Polycom® HDX® 7000 Room telepresence solution
• Polycom® HDX® 8000 Room telepresence solution
Infrastruktura
• Polycom® RealPresence® Collaboration Server (RMX® 2000)
• Polycom® RealPresence® Resource Manager (CMA® 4000)
• Polycom® Video Border Proxy ™ (VBP® 5300)

Platforma Polycom wykorzystywana jest przez menedżerów Auchan Polska w codziennych kontaktach. Za jej pomocą organizowane są spotkania wideo dotyczące raportowania, planowania oraz konsultacji. Pracownicy, którzy wcześniej musieli podróżować do piaseczyńskiej centrali firmy teraz mogą odbywać rozmowy częściej, zawsze wtedy, gdy zachodzi taka konieczność. Pozwala to firmie na błyskawiczne reagowanie na zmiany zachodzące na rynku oraz na prowadzenie efektywnej strategii zamówień i zarządzania towarami.

Szczegóły wdrożenia (PDF) znajdują się tutaj

Tutaj znajdziesz list referencyjny dla naszej firmy wystawiony przez Auchan


 

MultiPass na UEFA EURO 2012 Sharp Big Pad Stadium Tour

Opublikowany 2012-06-26

Nasza firma została zaproszona przez SHARP Europe GmbH, aby w czasie UEFA EURO 2012 Sharp Big Pad Stadium Tour, zaprezentować rozwiązania do komunikacji wizualnej. Impreza odbyła się na trzech z czterech stadionów, na których później rozgrywane były mecze EURO 2012 - Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku. Nasza oferta prezentowana była na wielkoformatowych monitorach SHARP, na których uczestnicy mogli obcować z najwyższej jakości obrazem uzyskiwanym przez rozwiązania Polycom.

Oto krótki film z tego wydarzenia>>>


  

MultiPass nagodzony przez Polycom

Opublikowany 2011-10-13

Na corocznym spotkaniu Polycom Partner Briefing 2011, Polycom nagrodził firmy partnerskie, które w szczególny sposób przyczyniły się do upowszechnienia jego rozwiązań na rynku. Wydarzenie, w którym wzięło udział 51 uczestników, w tym 39 partnerów z Polski i krajów bałtyckich odbyło się w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, w dn. 13-14 października. Podczas wieczornej gali przedstawiciele firmy Polycom oficjalnie wręczyli nagrody swoim partnerom – KONTEL-TELECOM, MultiPass, Polixel i VisionCube. Zostały one przyznane w czterech kategoriach.

Nagroda w kategorii „The Best Win Against Competition” została przyznana firmie MultiPass. Odebrał ją Andrzej Podgórski, dyrektor MultiPass, który został doceniony za zrealizowanie dużego projektu wdrożenia systemu wideokonferencyjnego Polycom w instytucji rządowej. Wdrożone rozwiązanie składa się z ponad 20 terminali Polycom HDX 8000-1080, serwera konferencyjnego Polycom RMX 2000, serwera zarządzającego Polycom CMA 4000, a także serwera do rejestracji, archiwizacji i streamingu Polycom RSS 4000 oraz urządzenia zapewniającego bezpieczeństwo w połączeniach na zewnątrz sieci korporacyjnej - Polycom VBP 5300. System umożliwia połączenia zarówno po sieci IP, jak i ISDN, a także konferencje mieszane, obsługujące jednocześnie oba rodzaje połączeń do jednej konferencji. Równolegle system obsługuje również tradycyjne audiokonferencje. Wdrożenie znacznie zredukowało koszty podróży służbowych, zwiększyło dostępność kadry kierowniczej oraz polepszyło komunikację wewnętrzną i z instytucjami zewnętrznymi. Ponadto uprawniło ono współpracę wewnątrz oraz na zewnątrz jednostki, a także otworzyło ją na kontakty z podobnymi instytucjami działającymi na terenie Unii Europejskiej i całego świata.

Więcej na: http://www.polycom.pl/company/news_room/press_releases/2011/20111024.html

UA-35794541-1